Obdaruj bliską osobę drobnym upominkiem <3 walentynkowa oferta SPRAWDŹ 

Miodarki diagonalne

Nasze sklepy

Informacje

BEZPIECZEŃSTWO

Miodarki diagonalne

Miodarka diagonalna ? dobra na początek

Zaczynając przygodę z pszczołami warto pamiętać, że potrzebne będzie nam trochę podstawowego sprzętu. Urządzenie do ekstrakcji miodu może okazać się niezbędne już w pierwszym roku, a na pewno będzie potrzebne w kolejnych sezonach. Miodarka diagonalna to właściwe rozwiązanie dla początkującego pszczelarza....

Miodarka diagonalna ? dobra na początek

Zaczynając przygodę z pszczołami warto pamiętać, że potrzebne będzie nam trochę podstawowego sprzętu. Urządzenie do ekstrakcji miodu może okazać się niezbędne już w pierwszym roku, a na pewno będzie potrzebne w kolejnych sezonach. Miodarka diagonalna to właściwe rozwiązanie dla początkującego pszczelarza. Jest również godne polecenia dla pasiecznika z wieloletnim stażem, lecz niewielką pasieką.

Dla kogo miodarka diagonalna?

Zakładając pasiekę bezpieczniej jest zacząć od czegoś niewielkiego. Stawianie pierwszych kroków nigdy nie jest łatwe. Takim małym krokiem, ale we właściwym kierunku, jest zakup miodarki diagonalnej. Urządzenie to służy do pozyskiwania miodu z plastrów pszczelich. Po zdjęciu powłoki woskowej zabezpieczającej miód przed wylaniem się z plastra wkłada się ramki do miodarki. Wirowanie odbywa się w kierunku równoległym do ścian miodarki, po której miód spływa na dno i dalej do spustu. Pozyskuje się go najczęściej ?na 3 razy?: najpierw część z jednej strony, potem cały miód z drugiej strony tych samych plastrów i na koniec znów z tych komórek, które były opróżniane jako pierwsze, ale tym razem do końca. Tak prowadzone miodobranie trwa nieco dłużej niż przy innych rodzajach miodarek, więc daje możliwość nasycenia się niezmiernie przyjemną chwilą pozyskiwania swojego własnego miodu.

Miodarki diagonalne oferowane przez firmę Konigin docenią także pszczelarze z wieloletnim stażem, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na stworzenie dużej pasieki lub postanowili ją zmniejszyć do typowo hobbystycznych rozmiarów. Wysoki standard wykonania przekładający się na długoletni okres użytkowania oraz komfort pracy są tu największymi zaletami.

Miodarka diagonalna ręczna

To najbardziej ekonomiczny wariant. Niska cena zakupu gwarantuje nabycie urządzenia najwyższej jakości. Konigin oferuje 4 modele takiego sprzętu. Najmniejszy z nich, K 1065, to wariant uniwersalny, a więc godny polecenia tym pszczelarzom, którzy gospodarują na więcej niż jednym systemie uli. To opcja 3 ramkowa. Jednoczesne wirowanie 4 plastrów umożliwia model K 1063. Obie miodarki mają bębny o średnicy 500mm. Nieco większe miodarki, fi 640, pozwalają na jednoczesne pozyskanie miodu z większej liczby plastrów. Model K1066 to wariant o uniwersalnym przeznaczeniu na 4 ramki, zaś K1067 pozwala na wirowanie 5 plastrów w systemie wielkopolskim, LN i OS.

Miodarka diagonalna półautomatyczna

Zaletą tego typu sprzętu jest oszczędność czasu. Gdy miodarka wiruje ramki, pszczelarz może przygotowywać do ekstrakcji kolejne plastry. Stosując miodarkę diagonalną półautomatyczną marki Konigin nawet w pojedynkę można pracować wydajnie. Firma ta oferuje 4 modele takich urządzeń (K1060 ? K1063). Pozwalają one na jednoczesne odwirowywanie od 3 do 5 ramek, a napęd, prędkość pracy i jej kierunek zapewnia i reguluje przyjazny w obsłudze sterownik.

 

Więcej

Miodarki diagonalne  Jest 17 produktów.

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów