Obdaruj bliską osobę drobnym upominkiem <3 walentynkowa oferta SPRAWDŹ 

Miodarki radialne

Nasze sklepy

Informacje

BEZPIECZEŃSTWO

Miodarki radialne

Miodarka radialna ? opcja dla średnich i większych pasiek

Każdy, kto pszczelarstwem para się półzawodowo lub zupełnie profesjonalnie wie, jak ważne jest efektywne wykorzystanie czasu. Jedną w czynności, która w sezonie pochłania go najwięcej, jest miodobranie. Miodarka radialna, o dostosowanej do potrzeb pasieki wielkości, pozwoli zaoszczędzić ...

Miodarka radialna ? opcja dla średnich i większych pasiek

Każdy, kto pszczelarstwem para się półzawodowo lub zupełnie profesjonalnie wie, jak ważne jest efektywne wykorzystanie czasu. Jedną w czynności, która w sezonie pochłania go najwięcej, jest miodobranie. Miodarka radialna, o dostosowanej do potrzeb pasieki wielkości, pozwoli zaoszczędzić tak cenny czas i w pełni rozwinąć skrzydła opiekunowi pszczół.

Miodarka radialna ? kto potrzebuje tego rozwiązania?

Miodarki radialne to doskonałe narzędzia dla pasiek, gdzie pozyskiwanie miodu traktuje się jako dodatkowe źródło dochodu albo i podstawowe, czy wręcz jedyne zajęcie. Te wydajne urządzenia pozwalają na bezproblemową ekstrakcję kilkudziesięciu korpusów dziennie. Przy dobrej organizacji pracy możliwe jest wywirowanie nawet ponad 100 korpusów w ciągu pojedynczego dnia pracy. Miodarka radialna wykorzystuje siłę odśrodkową do opróżniania komórek z miodu. Plastry w bębnie rozchodzą się promieniście od osi kosza. Ruch w kierunku prostopadłym do ścian urządzenia sprawia, że miód jest usuwany jednocześnie z obu stron ramek, co wyklucza konieczność ich przekładania, czy jakiejkolwiek ingerencji w ich początkowe położenie. Takie rozmieszczenie plastrów pozwala także na efektywne wykorzystanie przestrzeni w bębnie. Największe modele oferowane przez Konigin pozwalają na jednoczesną ekstrakcję aż 60 ramek! Najmniejsze rozwiązanie tego typu jest wyposażone w kosz o pojemności 20 ramek. Wszystkie modele posiadają napęd elektryczny i sterowanie półautomatyczne. Asortyment miodarek radialnych w firmie Konigin liczy aż 16 pozycji z napędem elektrycznym. Dodatkowo w ofercie posiadamy  modele w wersji ręcznej lub mieszanej, ręczno-elektrycznej. Więcej informacji w zakładce katalog oraz w ofercie dotacyjnej.

Miodarki na 20-30 ramek

To zdecydowanie najlepszy segment miodarek radialnych dla półzawodowców. Sprzęt pozwalający na jednoczesne wirowanie średnio 2 korpusów sprawia, że właściciel pasieki liczącej 20, 30 czy nawet 40 uli z miodobraniem rozprawi się w mgnieniu oka. Najmniejszym i najtańszym modelem jest K1010. Posiada on bęben o średnicy zaledwie 630mm. To jednak wystarczająco dużo, by wirować ramki z typowo towarowych, nowoczesnych systemów, takich jak na przykład ? D, ? WL, ? LN czy Apipol. Model K1035 jest zaś wyposażony w największy bęben w omawianej grupie. Jego średnica wynosi 960mm, co pozwala na jednoczesną ekstrakcję 28 ramek WL.

Miodarki na 30-60 ramek

Sprzęt, dzięki któremu miód pozyskiwać można z 3-6 korpusów, to już nie przelewki. Takie urządzenia dedykowane są posiadaczom dużych i bardzo dużych pasiek. Jedną z takich miodarek jest na przykład K1013. To atrakcyjny cenowo sprzęt na bardzo niskie ramki, których w pojedynczym wsadzie pomieści aż 42 szt. Posiadaczy dużych pasiek, wykorzystujących systemy o wyższych ramkach, jak LN czy OS zainteresuje z pewnością model K1018. To urządzenie wyposażone w bęben o średnicy 1250mm umożliwia jednorazowo opróżnienie 48 ramek. Szerokie portfolio firmy Konigin pozwala na wybór optymalnego wariantu miodarki radialnej, która niezawodnie służyć będzie długimi latami

Więcej

Miodarki radialne  Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów