Obdaruj bliską osobę drobnym upominkiem <3 walentynkowa oferta SPRAWDŹ 

Odstojniki nierdzewne podgrzewane

Nasze sklepy

Informacje

BEZPIECZEŃSTWO

Odstojniki nierdzewne podgrzewane

Podgrzewane odstojniki do miodu

Wiele pasiek w Polsce specjalizuje się w pozyskiwaniu miodu rzepakowego. To wiodący gatunek na naszym rynku. Choć plantacje rzepaku ozimego zakładane są na terenie niemal całego kraju, to miód ten nie jest prosty w obróbce. Zdarza się, że zaraz po miodobraniu lub nawet w jego trakcie produkt ten krystalizuje. Pe...

Podgrzewane odstojniki do miodu

Wiele pasiek w Polsce specjalizuje się w pozyskiwaniu miodu rzepakowego. To wiodący gatunek na naszym rynku. Choć plantacje rzepaku ozimego zakładane są na terenie niemal całego kraju, to miód ten nie jest prosty w obróbce. Zdarza się, że zaraz po miodobraniu lub nawet w jego trakcie produkt ten krystalizuje. Pewnych problemów przysparza także rozlewanie miodów późnego lata. Na ogół w pracowni jest już wówczas chłodno, a w takich warunkach konfekcja miodu trwa zdecydowanie dłużej wystawiając cierpliwość pszczelarza na poważny sprawdzian. Rozwiązaniem obu problemów może być zakup podgrzewanego odstojnika do miodu.

Podgrzewane odstojniki – przegląd oferty

Wspomniane dwa okresy w roku to czas, kiedy podgrzewanie odstojników przydaje się najbardziej. Jednak także w pełni sezonu posiadanie takiego naczynia ma wiele korzyści. Ciepły miód klaruje się szybciej. Także łatwiej można go rozlewać w słoiki. Oszczędność czasu w sytuacji, gdy będzie on tylko o 10°C cieplejszy (np. 35°C zamiast 25°C, a więc temperatury normalnie panującej latem w pracowni) może okazać się bardzo znacząca.

Gama grawitacyjnych odstojników podgrzewanych w naszj ofercie jest bardzo szeroka. Pojemność takich naczyń zaczyna się już od 100 l. Kolejne rozmiary to 150 l, 200 l, 300 l, 500 l i 800 l. Największy odstojnik podgrzewany ma pojemność 1000 l. Wszystkie te naczynia wyposażone są w zintegrowane stojaki. Każdy ma także termometr umożliwiający kontrolę zadanych nastawień. Odstojniki te w standardzie mają zawory klapkowe. Do rozlewu miodu na ciepło świetnie nadają się także nierdzewne zawory dozujące. Nie mają one martwych punktów, a dodatkowo są wyposażone w system przeciwdziałający kapaniu.

Wszystkie podgrzewane odstojniki wykonane są z blachy nierdzewnej kwasoodpornej. Każdy z nich dodatkowo w zestawie ma pokrywę zabezpieczającą wsad przed zanieczyszczeniem czy kontaktem z pszczołami lub innymi owadami jakie w trakcie miodobrania i klarowania miodu mogą przebywać w pracowni.

Więcej

Odstojniki nierdzewne podgrzewane  Jest 7 produktów.

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów