Obdaruj bliską osobę drobnym upominkiem <3 walentynkowa oferta SPRAWDŹ 

Wózki i podnośniki

Nasze sklepy

Informacje

BEZPIECZEŃSTWO

Wózki i podnośniki

Wózek pasieczny – codzienny pomocnik w pasiece

Z biegiem lat ule i korpusy z miodem wydają się coraz cięższe. Takie odczucie pojawia się także w drugiej części sezonu, gdy pszczelarz silniej odczuwa zmęczenie intensywną pracą w swym gospodarstwie. Pomoc domowników, choć niezwykle cenna, nie zawsze jest dostępna. Z kolei o dobrego pracownika cor...

Wózek pasieczny – codzienny pomocnik w pasiece

Z biegiem lat ule i korpusy z miodem wydają się coraz cięższe. Takie odczucie pojawia się także w drugiej części sezonu, gdy pszczelarz silniej odczuwa zmęczenie intensywną pracą w swym gospodarstwie. Pomoc domowników, choć niezwykle cenna, nie zawsze jest dostępna. Z kolei o dobrego pracownika coraz trudniej, a stawki z roku na rok rosną. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Konigin, która do swej oferty włączyła wózek pasieczny elektryczny oraz analogiczne rozwiązanie manualne.

Dla kogo wózek pasieczny?

Spytajmy inaczej: komu nie jest potrzebny? Odpowiedź jest prosta – przyda się w każdej pasiece! Urządzenia te są niezwykle wszechstronne i uniwersalne. Można nimi podnosić całe ule dowolnego systemów lub tylko ich korpusy. Przydają się podczas przestawiania uli, poddawania miodni, przeprowadzania miodobrań czy wykonywania odkładów. Można je wykorzystywać w pasiekach wędrownych i stacjonarnych. Nadają się do pracy na płaskim, równym terenie lecz korzystają z nich także pasiecznicy pracujący na zboczach, gdzie nie da się wjechać ładowarką czy np. ciągnikiem rolniczym z ładowaczem. Każdy z modeli podnosi maksymalnie 100 kg lub więcej na wysokość ponad 1 m. Wózek pasieczny to urządzenie, które ułatwi codzienną pracę, polepszy jej wydajność i zaoszczędzi masę sił i energii swojemu właścicielowi.

Elektryczny wózek pasieczny

To opcja najbardziej zaawansowana. Urządzenie posiada swój napęd. Autonomicznie dźwiga i opuszcza ule, ich części, wiadra, hoboki czy inne jeszcze gadżety pasieczne. Uchwyty mogą obejmować i zabezpieczać na czas przemieszczania przedmioty o szerokości od 38 do 70 cm, więc urządzenie jest kompatybilne z każdym systemem ula wykorzystywanym w Polsce. Nie ma także znaczenia z jakiego materiału jest on wykonany. Sam wózek pasieczny zbudowany jest z galwanizowanej stali, bardzo solidnie zaprojektowany i wykonany. Maksymalna prędkość z jaką się przemieszcza to 6,5 km/h. Urządzenie podnosi ładunki na wysokość 107 cm. Wyposażone jest także w opcję samoładowania na samochód, gdy zajdzie potrzeba przetransferowania go w inne miejsce. Jego masa to 54 kg. Litowo-jonowy akumulator pozwala na 4 godziny ciągłej pracy, a czas jego ponownego naładowania to 6 godzin.

Wózek pasieczny manualny

Przewożenie uli może ułatwić także manualny wózek pasieczny. Jest on równie funkcjonalny.. Jest w stanie podnosić ciężary o masie do 140 kg (!) na wysokość do 105 cm. Koła o średnicy 370 mm sprawiają, że operowanie nim, nawet na nierównościach, nie nastręcza żadnych trudności. Maksymalna szerokość rozwarcia uchwytu to 80 cm, a więc ten model także wykazuje kompatybilność z ulami o dowolnych gabarytach. Manualny wózek pasieczny to opcja budżetowa. Koszt takiej inwestycji jest niewielki i można o nim szybko zapomnieć rozkoszując się codziennie korzyściami jakie oferuje swemu użytkownikowi.

Więcej

Wózki i podnośniki  Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów