Paski-z-kwasem-szczawiowym
  Opinie (0)
  28,00 zł
  Filc-formatka-42cmx42cm-do-ocieplenia-ula-sklep-pszczelarski
   Opinie (0)
   1,80 zł
   pokarm-z-pylkiem-1-kg
    Opinie (0)
    11,81 zł
    Butelka-na-miod-mis
     Opinie (0)
     82,25 zł
     Filc formatka 40 cm x 40 cm 1000g/m2
      Opinie (0)
      4,79 zł
      Slide thumbnailZacznij Świąteczne Zakupy z Naszymi Promocjami!Tutaj!

      Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem

      Opinie (0)
      6 938,12 zł
      Z wliczonym podatkiem
      • Polityka bezpieczeństwaPolityka bezpieczeństwa
      • Zasady dostawyZasady dostawy
      • Zasady zwrotuZasady zwrotu
        Odstojnik-150-litrow-nierdzewny- zintegrowany-stojak-podgrzewany-z- mieszadlem
        Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem
        Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem
        Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem
        Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem
        keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left
        Ilość :
        K1232

        Odstojniki do miodu

        W każdej pasiece potrzebne jest rozwiązanie do oczyszczania miodu z drobinek woskowych czy innych jeszcze zanieczyszczeń. Ich pochodzenie zazwyczaj jest naturalne i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa konsumenta miodu. Jednak z uwagi na prezencję produktu to ważne, by wyzbyć się tych elementów, które mogłyby zniechęcać klientów do zakupów w pasiece. Jednym z prostych, ale efektywnych rozwiązań tego problemu są odstojniki grawitacyjne.

        Oferta odstojników grawitacyjnych Konigin

        Oferta odstojników grawitacyjnych Konigin jest bardzo szeroka, dzięki czemu każdy może dopasować wybrane rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. W trosce o najwyższą jakość wszystkie naczynia do oczyszczania i rozlewu miodu produkowane są z blachy nierdzewnej kwasoodpornej. Najmniejszy odstojnik ma pojemność 25 kg. Ten cylindryczny pojemnik wyposażony jest w uchwyty ułatwiające przenoszenie go czy jego mycie oraz zawór klapkowy do spuszczania miodu np. wprost do słoików. Odstojnik ten pełni więc także funkcję urządzenia do konfekcjonowania miodu. Kolejne takie naczynia mają pojemności 50 l i 70 l. Opcjonalnie mogą być wyposażone w zintegrowane stojaki. Dla pasiek o nieco bardziej obfitych miodobraniach Oferujemy odstojniki o pojemności 100 l, 150 l, 200 l i 300 l. Pierwszy z nich może mieć uchwyty do przenoszenia lub fabryczny stojak, pozostałe są dostępne w tej drugiej opcji. Dla gospodarstw, gdzie miodobrania bywają naprawdę udane rekomendowane są odstojniki o pojemnościach 500 l, 800 l, 1000 l i 2000 l. Produktem o innej konstrukcji jest odstojnik do filtrowania miodu z dwoma sitami pionowymi i dwoma przegrodami w celu separacji wosku od miodu. To naczynie o orientacji horyzontalnej i pojemności 160 l. Oczyszczanie miodu nie następuje w nim grawitacyjnie lecz przepływowo. Dla wykorzystania jego zalet i w celu uzyskania najlepszego efektu odstojnik ten powinien współpracować z pompą do miodu.

        Wszystkie naczynia do grawitacyjnego oczyszczania miodu wyposażone są w pokrywy uniemożliwiające zabrudzenie miodu czy jego kontakt np. z owadami. Odstojnik grawitacyjny to inwestycja wykonywana raz na wiele lat. Dzięki niej miód kierowany do sprzedaży jest klarowny i wolny od zanieczyszczeń. To ważne w kontekście jego zbytu na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

         

        Podgrzewane odstojniki do miodu

        Wiele pasiek w Polsce specjalizuje się w pozyskiwaniu miodu rzepakowego. To wiodący gatunek na naszym rynku. Choć plantacje rzepaku ozimego zakładane są na terenie niemal całego kraju, to miód ten nie jest prosty w obróbce. Zdarza się, że zaraz po miodobraniu lub nawet w jego trakcie produkt ten krystalizuje. Pewnych problemów przysparza także rozlewanie miodów późnego lata. Na ogół w pracowni jest już wówczas chłodno, a w takich warunkach konfekcja miodu trwa zdecydowanie dłużej wystawiając cierpliwość pszczelarza na poważny sprawdzian. Rozwiązaniem obu problemów może być zakup podgrzewanego odstojnika do miodu.

        Podgrzewane odstojniki – przegląd oferty

        Wspomniane dwa okresy w roku to czas, kiedy podgrzewanie odstojników przydaje się najbardziej. Jednak także w pełni sezonu posiadanie takiego naczynia ma wiele korzyści. Ciepły miód klaruje się szybciej. Także łatwiej można go rozlewać w słoiki. Oszczędność czasu w sytuacji, gdy będzie on tylko o 10°C cieplejszy (np. 35°C zamiast 25°C, a więc temperatury normalnie panującej latem w pracowni) może okazać się bardzo znacząca.

        Gama grawitacyjnych odstojników podgrzewanych oferowanych przez nas jest bardzo szeroka. Pojemność takich naczyń zaczyna się już od 100 l. Kolejne rozmiary to 150 l, 200 l, 300 l, 500 l i 800 l. Największy odstojnik podgrzewany ma pojemność 1000 l. Wszystkie te naczynia wyposażone są w zintegrowane stojaki. Każdy ma także termometr umożliwiający kontrolę zadanych nastawień. Odstojniki te w standardzie mają zawory klapkowe. Do rozlewu miodu na ciepło świetnie nadają się także nierdzewne zawory dozujące. Nie mają one martwych punktów, a dodatkowo są wyposażone w system przeciwdziałający kapaniu.

        Wszystkie podgrzewane odstojniki wykonane są z blachy nierdzewnej kwasoodpornej. Każdy z nich dodatkowo w zestawie ma pokrywę zabezpieczającą wsad przed zanieczyszczeniem czy kontaktem z pszczołami lub innymi owadami jakie w trakcie miodobrania i klarowania miodu mogą przebywać w pracowni.

        Odstojniki z mieszadłem podgrzewane

        Taka opcja wydaje się najdoskonalszym wariantem odstojnika. Pojemnik wyposażony nie tylko w podgrzewanie ale i mieszadło daje zdecydowanie najwięcej możliwości. Można go wykorzystywać do grawitacyjnego oczyszczania miodu, ale także do standaryzacji. Na czas rozlewu miód można podgrzać, co bardzo skróci całą pracę. W tej kategorii produktów pszczelarz może wybrać odstojnik o pojemnościach takich jak w przypadku niepodgrzewanych pojemników.

        Pełna opcja!

        Każdy z odstojników z mieszadłem wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie finalnego produktu o bezkompromisowej jakości. Pojemniki mają górne pokrywy na zawiasach, które umożliwiają otworzenie połowy średnicy walcowatych pojemników. Zawory spustowe tradycyjnie znajdują się u dołu. W standardzie są to modele klapkowe, jednak opcjonalnie można je wymienić na bardziej zaawansowane technologicznie  rozwiązania. Odstojniki z mieszadłami oferują rozliczne korzyści. Warto przemyśleć inwestycje w nie – ta z pewnością zwróci się bardzo szybko.

        refundacja

        KONIGIN
        K1232

        Opis

        Zasilanie
        230 V
        Gwarancja
        4 lata
        Rodzaj wylewu
        1 1/2' klapkowy
        Dno
        Spadowe

        Szczegółowe odniesienia

        No customer reviews for the moment.

        Write your review
        Odstojnik 150 litrów nierdzewny, zintegrowany stojak, podgrzewany z mieszadłem

        Suszarka do pyłku Dekrystalizator

        - GLASBORD

        Urządzenia wyposażone są w światło LED. Wszystkie modele posiadają izolowane ścianki styropianem. Elementy grzewcze i wentylatory są umieszczone z boku urządzenia, aby zoptymalizować wydajność procesu suszenia. Ciepłe powietrze krąży równomiernie po każdej szufladzie.

        SPRAWDŹ

        SPRAWDŹ

        - STAL NIERDZEWNA

        SIATKI DO BUDOWY ULI

        SPRAWDŹ

        Siatka produkowana według normy DIN 791. Zapewnia odpowiednią wentylację, hamując tym samym rozwój pleśni. Siatka pozwala kontrolować warozę.Odpowiednie walcowanie sprawia, iż jest bezpieczna dla pszczół.

        OCYNK

        ALUMINIUM

        STAL NIERDZEWNA

        DOSTĘPNE FORMATY - MM

        360,370,420,440,460 x 10 METRÓW BIEŻĄCYCH

        DX51D+Z275

        1050AH24

        AISI 304L

        SPRAWDŹ

        Stoły do odsklepiania Konigin łączą w sobie walory estetyczne i niebywałą funkcjonalność. Zdaniem wielu, to po prostu najładniejsze tego typu produkty na rynku. Dzięki swej konstrukcji są też uniwersalne. Można je wykorzystywać do przygotowywania do ekstrakcji plastrów o różnych wymiarach.

        5,0

        STOŁY DO ODSKLEPIANIA PLASTRÓW